Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej – lekarze pacjentom.

Spotkanie z udziałem ekspertów stomatologii oraz liderów organizacji pacjenckich współorganizowane z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

O związku chorób przyzębia z chorobami ogólnoustrojowymi jak cukrzyca oraz zespół metaboliczny, sercowo-naczyniowymi, neonatologicznymi, neurodegeneracyjnymi, onkologicznymi mówią eksperci stomatologii prof. Marzena Dominiak (Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego) oraz prof. Tomasz Konopka (Wrocławski Uniwersytet Medyczny).

Do dyskusji zaproszeni zostali również liderzy organizacji pacjenckich (Urszula Jaworska, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Anna Śliwińska, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków), którzy zarysowują problemy z jakimi spotykają się pacjenci dotknięci poszczególnymi chorobami i przedstawiają pożądane działania oraz rozwiązania w pokonywaniu tych barier.

Spotkanie to punkt wyjścia do ogólnopolskiej kampanii społecznej mającej na celu uświadamianie, że profilaktyka próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej to inwestycja w zdrowie całego organizmu. Spotkanie jest wstępem do kampanii społecznej PTS oraz IPPiEZ, której zadaniem będzie promocja zdrowia jamy ustnej wśród członków organizacji pacjenckich w kraju.

 

Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej

 
Wróć do strony z programem VDE by CEDE