Aplikacja Bleeding on Brushing czyli #BOBapp jako nowe narzędzie do komunikacji oraz motywacji pacjentów w leczeniu zapalenia dziąseł.

 

P1 BOB-App jest łatwym, skutecznym narzędziem do zarządzania i monitorowania, które motywuje i pozwala na stworzenie ulepszonych i udoskonalonych procedur higieny jamy ustnej dla Twoich pacjentów. Jest to prosty wskaźnik krwawienia na (międzyzębowej) szczoteczce do zębów połączony z mapą międzyzębowej szczoteczki do zębów, na której pacjent może zobaczyć, jakiego koloru/rozmiaru gdzie użyć. Szczegóły na stronie www.prevention-one.com

 

Dypl. hig. stom. Jagoda Weihönig

Dypl. hig. stom. Jagoda Weihönig

Absolwentka kierunku Biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od 2016 międzynarodowy, certyfikowany trener higieny jamy ustnej iTOP (individually Trained Oral Prophylaxis – Praga, Czechy, 2016), z zakresu indywidualnego doboru techniki i przyborów higienicznych podtrzymujących efekty zabiegów higienizacyjnych i profilaktycznych. Pierwszy i jedyny w Polsce wykładowca koncepcji iTOP (individually Trained Oral Prophylaxis – Praga, Czechy, 2018). Prelegentka na kongresach dla Lekarzy Dentystów – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (Koszalin 2017, Polańczyk 2017, Polańczyk 2018, Kraków 2019). Prowadzi wykłady z zakresu profilaktyki dla lekarzy dentystów, studentów stomatologii, higienistek oraz asystentek stomatologicznych. Z ramienia firmy Curaden AG wprowadziła do Polski aplikację Bleeding on Brushing czyli BOB app ułatwiającą komunikację z Pacjentem w kwestii higieny jamy ustnej www.prevention-one.com. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem szkoleń oraz profesjonalną higienizacją, wybielaniem zębów, a w szczególności opieką profilaktyczną nad pacjentami periodontologicznymi. Prowadzi szkolenia z zakresu profilaktyki prozdrowotnej oraz kształcenia nawyków higienicznych dla kobiet w ciąży, młodych rodziców i dzieci. Współpracuje ze szkołami rodzenia oraz centrami edukacyjnymi dla rodziców. W 2016 roku wystąpiła na ogólnopolskim kongresie „Świadoma Mama" jako prelegentka w zakresie prozdrowotnej profilaktyki jamy ustnej u dzieci i dorosłych.


Wróć do strony z programem VDE by CEDE