Odtworzenie estetyki naturalnego uzębienia w harmonii tkanek miękkich i twardych - uzupełnienia ceramiczne na metalu- ceramika SHOFU Vintage PRO.


W przypadku odbudów protetycznych wspartych na implantach często zachodzi konieczność odtworzenia także tkanki dziąsłowej. Dążąc do uzyskania naturalnego wyglądu uzupełnienia niezbędne jest, oprócz wysoko estetycznej, morfologicznej odbudowy tkanek twardych, naturalne odtworzenie tkanek miękkich, z ich zróżnicowaną kolorystyką, strukturą przestrzenną i zmienną przeziernością. Większość uznanych producentów ceramiki dentystycznej wyposaża swoje systemy w kilkukolorowe zestawy mas ceramicznych o rożnej przezierności, służących do odbudowy tkanki dziąsłowej. W prezentacji pragnę przedstawić efektywny, skuteczny i dość prosty sposób uzyskania naturalnego efektu estetycznego, odbudowując zęby i tkankę dziąsłową z ceramiki.

» Warstwowe, morfologiczne modelowanie ceramiki SHOFU Vintage PRO na podbudowie metalowej, wykonanie koron na siekacze centralne i boczne oraz sąsiadującej z nimi tkanki dziąsłowej,
» Zachowanie reguł szeroko pojętej geometrii uzupełnień stałych, odtworzenie właściwej pozycji i kształtu dentyny i jej trójwymiarowości,
» Odtworzenie obszarów odbijających, rozpraszających i przepuszczających światło, także w obszarze tkanki dziąsłowej,
» Proste i praktyczne sposoby dopasowania uzupełnień do zębów własnych pacjenta, obróbka i teksturowanie powierzchni koron oraz tkanek miękkich,
» Dobarwianie i glazurowanie prowierzchni uzupełnienia z wykorzystaniem farb do ceramiki - SHOFU Art Stain - zwiększenie lub zmniejszenie kontrastu, kontrola wysycenia kolorystycznego, indywidualne efekty.

Prezentacja - film - 40 minut

 

Rekonstrukcja tkanek dziąsłowych z kompozytu SHOFU Ceramage Up. Alternatywne możliwości zastosowań - w uzupełnieniach ceramicznych, kompozytowych i akrylowych.


Prezentacja przedstawia prosty ale wysoko estetyczny sposób odbudowy tkanki dziąsłowej praktycznie w każdym przypadku wykonywania uzupełnień protetycznych:

» system adhezyjnego wiązania kompozytu z podbudową ( ceramika, metal, akryl),
» odbudowa tkanki dziąsłowej z uwzględnieniem jej zróżnicowania kolorystycznego,
» dziąsło przyczepione z naczyniami krwionośnymi, ciemnoróżowe,
» dziąsło okołozębowe, jasnoróżowe,
» strukturyzacja powierzchni obszarów dziąsłowych, trójwymiarowy efekt,
» opracowywanie powierzchni, szybkie i trwałe pokrywanie powierzchni kompozytu nanocząsteczkowym lakierem jako opcja w stosunku do czasochłonnego polerowania,
» efektywna, łatwa praca z możliwością natychmiastowej weryfikacji,
Kompozyt umożliwia alternatywną metodę odbudowy dziąsła w przypadku uzupełnień pełnoceramicznych. Należy jednak pamiętać o adhezyjnym połączeniu pomiędzy kompozytem i ceramiką.

Prezentacja - film - 20 minut

 

Tech. dent. Tomasz Dąbrowski

Tech. dent. Tomasz Dąbrowski

W roku 1986 ukończył Medyczne Studium Zawodowe nr 3 w Warszawie, uzyskując tytuł technika dentystycznego. W roku 1990 otworzył jedno z pierwszych prywatnych laboratoriów techniki dentystycznej w Polsce, którym zarządza i które prowadzi do dzisiaj. Początek współpracy z firmą Hol-Dental – dystrybutorem produktów firmy SHOFU – to rok 1994. Od tego czasu prowadzi wiele szkoleń, wykładów i seminariów, koncentrując się na uzupełnieniach stałych, tak kompozytowych jak i ceramicznych, oraz na ich estetyce. Od roku 2000 certyfikowany trener firmy SHOFU w Polsce, w 2009 osiąga status międzynarodowy, rozpoczynając prowadzenie treningów, wykładów i seminariów praktycznie w całej Europie. Autor i współautor wielu artykułów, publikowanych w polskich magazynach stomatologicznych, a od 2010 roku konsultant i redaktor naukowy polskiej edycji czasopisma „Dental Dialog“.


Wróć do strony z programem VDE by CEDE