Nowa klasyfikacja chorób przyzębia i wykorzystanie zaawasowanych technologii Philips Sonicare w profilaktyce chorób dziąseł na podstawie badań klinicznych

Podczas wykładu przedstawiona została Klasyfikacja chorób przyzębia i chorób tkanek wokół implantów z 2017 roku. Omówiono również aktualnie obowiązującą terminologię, a także najważniejsze zmiany w stosunku do klasyfikacji z 1999 roku.

W drugiej części wykładu przedstawione zostały badania kliniczne dotyczące zastosowania technologii Philips Sonicare w profilaktyce chorób dziąseł oraz u pacjentów z potwierdzoną chorobą dziąseł lub przyzębia.

 

Lek. dent. Aneta Furtak

specjalistka periodontologii

Dr Aneta Furtak

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku lekarsko-dentystycznym. Aneta Furtak może również pochwalić się doświadczeniem dydaktycznym. Prowadziła zajęcia dla studentów w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w ramach programu Clinical and Experimental Dentistry. Ponadto odbyła staże na Uniwersytecie w Glasgow oraz w Mater Dei Hospital na Malcie. W Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Medident odbyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie periodontologii.  W 2018 roku zdała państwowy egzamin specjalizacyjny, który potwierdza jej umiejętności. Wiedza i doświadczenie pozwalają jej na holistyczne podejście do każdego problemu. Szczegółowo opracowuje plany leczenia i zawsze proponuje najlepsze rozwiązania dla Pacjenta. Codzienne obowiązki zawodowe uzupełnia o pracę naukową. Aneta Furtak jest autorką licznych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach. Występowała także na konferencja. Należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS) i Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP). Ponadto jest członkiem European Federation of Periodontology (EFP).


Wróć do strony z programem VDE by CEDE