WIRTUALNA STREFA PACJENTA
pod hasłem
„Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej”

 

Virtual Dental Exhibition by CEDE to wydarzenie nie tylko dla branży stomatologicznej, to także projekt wystawienniczo-edukacyjny adresowany do pacjentów z całej Polski i zagranicy. Przez trzy dni (24-26 września br.) każdy zainteresowany będzie mógł odwiedzić Wirtualną Strefę Pacjenta. Strefa to nie tylko tematy ściśle związane ze stomatologią, to szereg wątków wpisujących się w hasło: „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej”.

Strefa Pacjenta to miejsce, gdzie będzie można znaleźć rzetelną i kompleksową wiedzę nt. leczenia i profilaktyki stomatologicznej. Chcemy także pokazać, że stomatologia nie jest oderwana od innych dziedzin medycyny, gdyż tak naprawdę od kondycji jamy ustnej zależy ogólny stan naszego zdrowia. Nieleczona próchnica może mieć bardzo poważne skutki dla całego organizmu, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych chorób ogólnoustrojowych.

Otwieramy zupełnie nową formułę komunikacji z pacjentami gabinetów dentystycznych - uczymy ich, że warto dbać o higienę jamy ustnej nie tylko dla zdrowych zębów, ale dla zdrowia całego organizmu. Chcemy, by pacjenci chodzili do dentysty nie tylko wtedy, gdy boli ząb, ale regularnie korzystali z wizyt stomatologicznych, z zabiegów higieny, traktując je jako priorytetowe.

Strefa Pacjenta to też znakomita przestrzeń nawiązania relacji z pacjentami z wykorzystaniem narzędzi online, do pokazania jakie zastosowanie w procesie diagnozy i leczenia mogą mieć cyfrowe rozwiązania. Wątki te znakomicie wpisują się w obecne trendy w medycynie, co związane jest z epidemią koronawirusa, ale z pewnością będą teraz chętniej i częściej wykorzystywane. Warto zatem wykorzystać okazję, by przekonywać pacjentów, że telemedycyna, w tym e-stomatologia to rozwiązania, których nie należy się obawiać.

Uczestnictwo w Strefie Pacjenta to znakomita okazja to promowania marki, produktów, oferty usług, to szansa na dotarcie do szerokiego grona osób z całej Polski i zagranicy, to możliwość zbudowania autorskiego programu edukacyjnego. A wszystko to w pełni interaktywnej i angażującej formule.

Partnerzy Strefy Pacjenta

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji ZdrowotnejPolskie Towarzystwo Stomatologiczne

 


Co w Strefie Pacjenta:

Edukacja pacjentów w różnym wieku zgodnie z hasłem: Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej

Rzetelna i kompleksowa wiedza nt. leczenia stomatologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji wyjątkowych jak epidemia koronawirusa

Prezentacja dobrych praktyk stomatologicznych

Edukacja w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej

Wskazówki dot. higieny oraz leczenia stomatologicznego dla kobiet w ciąży, rodziców małych dzieci, seniorów

Promocja procedur i technologii stomatologicznych

 Promocja produktów do higieny jamy ustnej oraz profilaktyki

 Promocja gabinetów oraz sieci usług stomatologicznych

 Prezentacja narzędzi online będących wsparciem w dbaniu o zdrowe zęby

 Przedstawienie narzędzi online wykorzystywanych w komunikacji dentysta-pacjent

 Możliwość zakupu produktów lub usług stomatologicznych

 Promocja kampanii prozdrowotnych

 Edukacja w zakresie prawidłowych nawyków zdrowotnych np. prawidłowa dieta

 Omówienie aspektów psychologicznych np. dentofobia

 Zaangażowanie organizacji pacjenckich z polski i zagranicy

Strefa PacjentaStrefa PacjentaStrefa Pacjenta